Vážená paní magistro,

na setkání 27. 8. 2014 jsme obdrželi pomůcku pro naše žáky s tělesným postižením – notebook s příslušenstvím. Klávesnice, která byla součástí tohoto “balíčku pomůcek” se stala okamžitě hitem u nás ve škole, kde se vzdělávají žáci střední školy s tělesným postižením. Nejen, že využíváme tu projektovou, ale nyní už máme objednány další – pro potřebu výuky i pro SPC.

V rámci ověřování Katalogu podpůrných opatření pro žáky s tělesným postižením mohu již nyní, v samém začátku spolupráce, potvrdit vhodnost takového zařízení a jeho využívání ve výuce. Klávesnice je praktickou pomůckou nejen pro žáky s poruchami jemné motoriky, ale i ty, kteří např. trpí spasmy nebo poruchami vidění (DMO), je velmi vhodná pro žáky píšící na klávesnici jen jednou rukou nebo jen několika prsty.

Takže velký dík za tak skvělý nápad!

Mgr. Jana Marešová